Overall
Home
Away
#
Team
MP
W
D
L
G
GD
P
Group 1
1
CA Germinal
8
5
3
0
14:6
8
18
2
Club Olimpo
8
5
1
2
10:5
5
16
3
Villa Mitre de Bahia Blanca
8
5
0
3
12:8
4
15
4
Club Circulo Deportivo
8
4
1
3
12:13
-1
13
5
Sol de Mayo
8
3
2
3
9:12
-3
11
6
Kimberley de Mar Del Plata
8
2
4
2
7:6
1
10
7
Deportivo Rincon
8
2
2
4
4:7
-3
8
8
CA Sansinena SD
8
1
3
4
8:11
-3
6
9
CD Santamarina Tandil
8
1
3
4
6:9
-3
6
10
Cipolletti
8
1
3
4
3:8
-5
6
Group 2
1
Ciudad de Bolivar
8
6
1
1
12:4
8
19
2
CD Argentino Monte Maiz
8
3
4
1
7:5
2
13
3
Huracan Las Heras
8
3
4
1
7:7
0
13
4
San Martin de Mendoza
8
3
2
3
5:4
1
11
5
Gutierrez SC
8
3
2
3
6:6
0
11
6
CA Juventud Unida Universitario San Luis
7
2
4
1
4:2
2
10
7
Atletico Camioneros
7
2
1
4
5:5
0
7
8
CS Estudiantes San Luis
7
2
1
4
6:9
-3
7
9
CA Ferro Carril Oeste General Pico
8
1
3
4
3:9
-6
6
10
CSB Atenas
7
1
2
4
5:9
-4
5
Group 3
1
Def. de Belgrano de Villa Ramallo
7
4
2
1
8:3
5
14
2
Sp. Belgrano de S. F.
7
4
1
2
6:3
3
13
3
CA Linqueno
8
3
3
2
7:4
3
12
4
Sportivo Las Parejas
7
3
2
2
13:7
6
11
5
Independiente de Chivilcoy
7
3
2
2
10:8
2
11
6
CA 9 de Julio Rafaela
7
3
1
3
7:9
-2
10
7
Douglas Haig
7
1
5
1
7:4
3
8
8
CD de Pronunciamiento
7
2
1
4
6:14
-8
7
9
Gimnasia Y Esgrima
7
0
1
6
3:15
-12
1
Group 4
1
CA Sarmiento de la Banda
7
5
1
1
12:4
8
16
2
Central Norte Salta
7
4
2
1
7:4
3
14
3
Sportivo General San Martin
7
4
0
3
9:4
5
12
4
Crucero del Norte
8
3
3
2
7:5
2
12
5
CA Sarmiento de Resistencia
7
2
3
2
5:5
0
9
6
CA Sol de America de Formosa
7
2
1
4
5:8
-3
7
7
Boca Unidos
7
1
3
3
4:7
-3
6
8
Juventud Antoniana
6
1
3
2
2:6
-4
6
9
Union de Sunchales
6
1
0
5
4:12
-8
3
Group 1
1
CA Germinal
5
4
1
0
10:3
7
13
8
Club Olimpo
3
2
0
1
2:1
1
6
2
Villa Mitre de Bahia Blanca
5
4
0
1
11:6
5
12
4
Club Circulo Deportivo
3
3
0
0
8:3
5
9
3
Sol de Mayo
5
3
1
1
7:6
1
10
5
Kimberley de Mar Del Plata
5
2
2
1
5:3
2
8
6
Deportivo Rincon
3
2
1
0
2:0
2
7
9
CA Sansinena SD
4
1
2
1
3:2
1
5
7
CD Santamarina Tandil
4
1
3
0
6:3
3
6
10
Cipolletti
3
1
1
1
2:2
0
4
Group 2
1
Ciudad de Bolivar
5
5
0
0
8:1
7
15
6
CD Argentino Monte Maiz
3
1
1
1
4:4
0
4
3
Huracan Las Heras
5
2
2
1
4:5
-1
8
5
San Martin de Mendoza
4
1
2
1
3:2
1
5
4
Gutierrez SC
3
2
0
1
2:1
1
6
2
CA Juventud Unida Universitario San Luis
5
2
3
0
4:1
3
9
7
Atletico Camioneros
5
1
1
3
2:4
-2
4
8
CS Estudiantes San Luis
2
1
0
1
3:3
0
3
9
CA Ferro Carril Oeste General Pico
4
0
2
2
2:4
-2
2
10
CSB Atenas
2
0
1
1
1:2
-1
1
Group 3
3
Def. de Belgrano de Villa Ramallo
3
2
1
0
5:1
4
7
1
Sp. Belgrano de S. F.
4
3
1
0
4:1
3
10
2
CA Linqueno
4
2
2
0
5:0
5
8
7
Sportivo Las Parejas
3
1
1
1
8:4
4
4
4
Independiente de Chivilcoy
4
2
0
2
8:7
1
6
5
CA 9 de Julio Rafaela
3
2
0
1
3:2
1
6
8
Douglas Haig
4
0
3
1
1:2
-1
3
6
CD de Pronunciamiento
3
2
0
1
4:5
-1
6
9
Gimnasia Y Esgrima
4
0
1
3
2:5
-3
1
Group 4
1
CA Sarmiento de la Banda
4
4
0
0
9:1
8
12
3
Central Norte Salta
3
3
0
0
4:1
3
9
1
Sportivo General San Martin
4
4
0
0
9:1
8
12
5
Crucero del Norte
4
2
2
0
4:1
3
8
4
CA Sarmiento de Resistencia
4
2
2
0
5:2
3
8
6
CA Sol de America de Formosa
3
2
0
1
4:2
2
6
8
Boca Unidos
3
1
2
0
1:0
1
5
7
Juventud Antoniana
3
1
2
0
2:1
1
5
9
Union de Sunchales
3
1
0
2
3:5
-2
3
Group 1
2
CA Germinal
3
1
2
0
4:3
1
5
1
Club Olimpo
5
3
1
1
8:4
4
10
4
Villa Mitre de Bahia Blanca
3
1
0
2
1:2
-1
3
3
Club Circulo Deportivo
5
1
1
3
4:10
-6
4
8
Sol de Mayo
3
0
1
2
2:6
-4
1
5
Kimberley de Mar Del Plata
3
0
2
1
2:3
-1
2
9
Deportivo Rincon
5
0
1
4
2:7
-5
1
7
CA Sansinena SD
4
0
1
3
5:9
-4
1
10
CD Santamarina Tandil
4
0
0
4
0:6
-6
0
6
Cipolletti
5
0
2
3
1:6
-5
2
Group 2
5
Ciudad de Bolivar
3
1
1
1
4:3
1
4
1
CD Argentino Monte Maiz
5
2
3
0
3:1
2
9
3
Huracan Las Heras
3
1
2
0
3:2
1
5
2
San Martin de Mendoza
4
2
0
2
2:2
0
6
4
Gutierrez SC
5
1
2
2
4:5
-1
5
10
CA Juventud Unida Universitario San Luis
2
0
1
1
0:1
-1
1
9
Atletico Camioneros
2
1
0
1
3:1
2
3
7
CS Estudiantes San Luis
5
1
1
3
3:6
-3
4
8
CA Ferro Carril Oeste General Pico
4
1
1
2
1:5
-4
4
6
CSB Atenas
5
1
1
3
4:7
-3
4
Group 3
2
Def. de Belgrano de Villa Ramallo
4
2
1
1
3:2
1
7
7
Sp. Belgrano de S. F.
3
1
0
2
2:2
0
3
5
CA Linqueno
4
1
1
2
2:4
-2
4
1
Sportivo Las Parejas
4
2
1
1
5:3
2
7
4
Independiente de Chivilcoy
3
1
2
0
2:1
1
5
6
CA 9 de Julio Rafaela
4
1
1
2
4:7
-3
4
3
Douglas Haig
3
1
2
0
6:2
4
5
8
CD de Pronunciamiento
4
0
1
3
2:9
-7
1
9
Gimnasia Y Esgrima
3
0
0
3
1:10
-9
0
Group 4
2
CA Sarmiento de la Banda
3
1
1
1
3:3
0
4
1
Central Norte Salta
4
1
2
1
3:3
0
5
8
Sportivo General San Martin
3
0
0
3
0:3
-3
0
3
Crucero del Norte
4
1
1
2
3:4
-1
4
4
CA Sarmiento de Resistencia
3
0
1
2
0:3
-3
1
6
CA Sol de America de Formosa
4
0
1
3
1:6
-5
1
5
Boca Unidos
4
0
1
3
3:7
-4
1
7
Juventud Antoniana
3
0
1
2
0:5
-5
1
9
Union de Sunchales
3
0
0
3
1:7
-6
0